Mindfulness ćwiczenie “mięśnia uważności”

Może myślisz, że mindfulness to tylko ćwiczenia medytacyjne?

wyciszenie umysłu

W rzeczywistości chodzi o coś więcej, ćwiczenia, medytacje są elementem, który pozwala nam trenować “mięsień uważności”, tak aby zastosować uważność w codzienności, tak, także teraz kiedy to czytasz.
Uważność (mindfulness) jest wrodzoną umiejętnością każdego człowieka, rodzimy się uważni.Zdolni do bycia obecnymi właśnie w tej chwili.

Stopniowo jednak zaczynamy żyć na autopilocie, robimy jedno, myślimy o drugim, przeskakujemy z czynności w czynność. Umysł jest w przyszłości lub przeszłości, a nie w chwili obecnej. Ciało jest w jednym miejscu, a umysł gdzie indziej. Nasze umysły stale podróżują w czasie i czasem pochłania je roztrząsanie przeszłości (szczególnie negatywne myśli) lub przyszłości (tu też potrafimy być mistrzami tworzenia nieistniejących scenariuszy).

Czy to ma jakieś konsekwencje? Tak, pochłania naszą energię, wciąga nas “wir myśli”. W ten sposób tracimy wiele chwil z naszego życia. Mamy wrażenie, że życie przecieka przez palce i sami nakręcamy spiralę stresu. Ale dobra wiadomość, uważność można rozwijać.
Jednym ze sposobów jest kurs Mindfulness MBLC. To systematyczny trening, wzmacniający świadomość umysłu i ciała. Kurs pozwala zatrzymać się w biegu i zauważać to co się wydarza, właśnie wtedy, kiedy się wydarza, przestać tak bardzo angażować się we własne myśli.

Trening zawiera elementy psychoedukacji ale przede wszystkim odpowiednią dawkę ćwiczeń uważności w formie prowadzonych medytacji uważności (nagrań). Znajdziesz też dużo ćwiczeń do stosowania na co dzień, podczas zwykłych czynności codziennego dnia.
Efektem treningu jest między innymi większa odporność na stres, równowaga wewnętrzna, więcej harmonii i spokoju.

Kurs rozwija uważność, otwartość i życzliwość. Te umiejętności, od razu można zastosować w codziennym życiu. Zaczynając w tym miejscu, w którym jesteśmy. To naprawdę działa! Zapraszam na certyfikowany program.

 

więcej o kursie mindfulness MBLC online
Zdjęcie Free-Photos z Pixabay