Zabieganym, zestresowanym, pomagam w znalezieniu spokoju i harmonii poprzez programy uważności i życzliwości oraz redukcji stresu, kursy, zajęcia indywidualne w tym 8 tygodniowy kurs życia opartego na uważności – mindfulness MBLC

Dorota Piasecka certyfikowana nauczycielka Mindfulness MBLC i Compassion CBLC


Chętnie porozmawiam o Twoich oczekiwaniach i potrzebach, sprawdzimy jak mindfulness może Ci pomóc, czy to trening dla Ciebie, zadzwoń 609038627 napisz wiadomość. Konsultacja jest bezpłatna

Bezpłatna konsultacja

Porozmawiajmy o treningu

Prowadzę certyfikowane treningi uważności (Kurs życia opartego na uważności (8 tygodniowy mindfulness based living course MBLC) oraz kursy Życia opartego na współczuciu Compassion CBLC w ośrodkach w Warszawie oraz dostępny z dowolnej lokalizacji i kurs mindfulness online na Zoom, spotkania na żywo w wirtualnej sali, z możliwością pracy w parach i grupie. Jeśli szukasz kameralnego treningu uważności, w ciepłej i życzliwej atmosferze, pod okiem nauczycielki certyfikowanej przez Mindfulness Association, zapraszam serdecznie! 


Najbliższe kursy MBLC

 

Czujesz presję i stres, brak Ci koncentracji, a może chcesz zwolnić, bo masz wrażenie, że życie pędzi i przecieka Ci przez palce, poniżej znajdziesz więcej informacji o treningu uważności mindfulness MBLC.


O metodzie mindfulness MBLC Życia opartego na uważności


Mindfulness MBLC – Kurs życia opartego na uważności (Mindfulness Based Living Course) to cykl cotygodniowych spotkań w grupie (8 spotkań po 2 godziny każde oraz 6 godzinny Dzień Uważności) oraz materiały do samodzielnej pracy (nagrania z medytacjami uważności).

W wersji on-line, spotkania na żywo przez Zoom, z możliwością rozmowy, a także pracy w parach i grupie. Zachowujemy wszystkie wartości pracy w grupie oraz pracy własnej w domu. Nie jest to nagranie kursu lecz osiem spotkań w wirtualnym pokoju, raz w tygodniu, o ustalonej porze. Limit uczestników 9 osób.

Program kursu opracowany został przez Mindfulness Association Polska, zajęcia prowadzi Dorota Piasecka, certyfikowana nauczycielka  mindfulness MBLC – Życia w Oparciu o Uważność, nauczycielka Compassion CBLC

Trening zawiera elementy psychoedukacji, wspomaga rozwój osobisty oraz odporność psychiczną. Podczas kursu poznajemy różne techniki mindfulness oraz ćwiczymy umiejętność uważnego życia – zaczynając w tym miejscu, w którym jesteśmy, w tej chwili, w której jesteśmy.

Kurs pozwala doświadczyć w jaki sposób funkcjonuje nasz umysł i jak możemy pomóc sobie zapanować nad gonitwą myśli, brakiem skupienia, automatycznym reagowaniem. Uczymy się uspokajać umysł i świadomie kierować uwagę. Rozpoznawać swoje emocje. Dostrzegać nawykowe wzorce działania. Stawać się bardziej obecnym, także w relacjach z innymi. Wszystko to pomaga zmniejszyć odczucie stresu. Od pierwszych zajęć nabyte umiejętności możemy stosować w codziennym życiu, od razu korzystać z mocy uważności.

Kurs skierowany jest dla osób początkujących, nie jest wymagane posiadanie doświadczenia w praktyce Mindfulness ani w innych treningach medytacyjnych.

To naprawdę działa!  Efekty jakie możesz uzyskać po treningu:

 • mniejsza reakcja na stres, równowaga wewnętrzna,
 • lepsza regulacja emocji, więcej harmonii i spokoju
 • poprawa koncentracji i uwagi
 • poprawa jakości snu i wsparcie w bezsenności
 • mniejsza skłonność do nawykowego działania i nawykowych reakcji
 • spadek podatności na depresję
 • wzrost samoświadomości, samokontroli i poziomu empatii.

Co zabierają ze sobą absolwenci?

☑ to, że warto się zatrzymać i cieszyć chwilą
☑ postawę, większą uważność w codzienności na potrzeby swoje i innych
☑ Życzliwość dla siebie. Mam nadzieję, że zostanie we mnie przekonanie, że można pozwalać sobie nawet na niewygodne myśli, nie ma ich co blokować, lepiej obserwować
☑ Praktyka RAIN pozwoliła mi na zrozumienie własnych emocji”
☑ inne postrzeganie siebie i otoczenia, co chcę dalej kontyuować bo poprawia moje relacje i akceptację siebie
☑ doświadczenie głębokiego spokoju, wyłączania autopiliota, narzędzia do budowania i odzyskiwania równowagi w życiu”

Opinie z ankiet na zakończenie kursu

Przebieg kursu mindfulness MBLC


Kurs mindfulness – życia opartego na uważności MBLC trwa osiem tygodni. Spotkania odbywają sie raz w tygodniu i trwają na dwie godziny. W środku kursu uwzględniony jest Dzień Uważności, sześciogodzinne spotkanie w weekend. Całość zamyka dwugodzinne spotkanie podsumowujące miesiąc po zakończeniu kursu. W sumie, daje to 22 godziny szkolenia głównego i dodatkowe godziny uzupełniające po kursie.

Na spotkaniach pracujemy w grupie (maksymalnie ośmiu uczestników). Warto tak zaplanować kalendarz aby wziąć udział w całym cyklu spotkań. Ale udział wymaga też zaangażowania i pracy własnej. Po każdym spotkaniu uczestnicy otrzymują nagrane przez prowadzącą prowadzone medytacje uważności do wykonywania w domu. Praca własna pomiędzy spotkaniami (ok 30 min. dziennie) jest bardzo ważna w odpowiednim treningu uważności – kształtuje nowe nawyki.

Uczestnicy otrzymują  podręcznik, ale kurs nie jest wymagane czytanie podręcznika przed zajęciami. Pozwalamy, aby nasze doświadczanie uważności rozwijało się w swoim tempie.

Co daje udział w kursie Mindfulness MBLC?


Kurs mindfulness MBLC nie jest psychoterapią i jej nie zastępuje. Jeśli jesteś w trakcie terapii psychiatrycznej, psychoterapeutycznej warto skonsultować udział ze specjalistą, który Cię prowadzi.
Jeżeli aktualnie przechodzisz przez traumatyczne wydarzenia, może nie być to odpowiedni moment na rozpoczęcie kursu.

Zachęcam do indywidualnej rozmowy.


Zostało potwierdzone badaniami, że dzięki kursowi medytacji uważności wzrasta samoświadomość, samokontrola, uwaga i poziom empatii. Naukowo udowodniono, że praktyka mindfulness wpływa dobroczynnie na nasz umysł samopoczucie, emocje i zdrowie.

Tak jak możemy ćwiczyć mięśnie ciała, tak też możemy ćwiczyć swój umysł, co przyczynia się do zmian w strukturach i aktywności naszego mózgu (dzięki neuroplastyczności mózgu).

Absolwenci kursu MBLC mogą dalej rozwijać swoją praktykę podczas spotkań dla absolwentów oraz biorąc udział w drugim etapie treningu kursie Życia w oparciu o Współczucie (Compassion CBLC).

Sprawdź opinie uczestników poprzednich edycji

Dwa filary mindfulness


Kurs rozwija uważność i życzliwość.

 • Uważność pozwala zatrzymać się w biegu i wyjść z trybu autopilota i zacząć zauważać to co się wydarza, wtedy, kiedy się wydarza. Znaleźć się ciałem i umysłem w jednym miejscu – redukując podatność na stres, niepokój, brak koncentracji
 • Życzliwość pozwala na zachowanie otwartej postawy, wobec siebie i tego co zauważamy, bez nawykowych tendencji do osądzania, łagodzi głos wewnętrznego krytyka.

Kto może wziąć udział w kursie MBLC?


 • wszystkie osoby szukające sposobów na lepsze radzenie sobie z realiami codziennego zabieganego życia, nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie medytacyjne. Krok po kroku przechodzimy przez kolejne etapy treningu. Kurs nie jest terapią grupową.
 • zachęcam do udziału także osoby, które wcześniej ukończyły kurs MBSR. Kurs mindfulness MBLC rozwija zarówno uważność jak i życzliwość. Może to być dobra okazja do rozwinięcia lub powrotu do ćwiczeń uważności i przygotowanie do dalszego kursu Compassion (CBLC).
 • może być też dobrym wyborem dla tych osób, które chcą wzmocnić praktykę uważności, praktykują samodzielnie ale brakuje im ćwiczeń w grupie i systematycznego podejścia.

Dla kogo może nie być wskazany?

Kurs nie jest psychoterapią i jej nie zastępuje. Jeśli jesteś w trakcie terapii psychiatrycznej,
psychoterapeutycznej warto skonsultować udział ze specjalistą, który Cię prowadzi.
Jeżeli aktualnie przechodzisz przez traumatyczne wydarzenia, może nie być to odpowiedni
moment na rozpoczęcie kursu. Zachęcam do indywidualnej rozmowy.

Jak wyglądają spotkania podczas kursu uważności?


W treningu mindfulness posługujemy się zestawem technik rozwijających poczucie świadomego umysłu i ciała. Wykorzystujemy świeckie medytacje uważności, podczas których świadomie kierujemy uwagę i pozostajemy w otwarci na to co się pojawia. Nie dążymy do osiągnięcia szczególnego stanu.

Słowo medytacja wielu osobom może się kojarzyć z czymś trudnym, dostępnym dla mnichów. Medytacje uważności są tak opracowane, aby były dostępne dla każdego.

Medytacje uważności są świeckie, bazują na wiedzy psychologicznej uczą uspokajać umysł, obserwować wszystko to co się pojawia, pracować z różnymi oparciami dla uwagi. Uczymy się przechodzenia z trybu działania w tryb bycia, tak aby choć na chwilę wyłączyć tryb autopilota otwierając się na to co w nas i wokół nas. Każde ćwiczenie jest omawiane i prowadzone przez nauczyciela, wystarczy podążać za wskazówkami.

Nie musimy siedzieć w pozycji lotosu ;-), można siedzieć na krześle lub na poduszce – wystarczy wyprostowana, wygodna postawa. Część medytacji wykonujemy leżąc, a część to bardzo delikatny ruch.

Drugim elementem treningu jest rozwijanie naszej postawy, otwartej i życzliwej, zaczynając od życzliwości dla samego siebie. Uczymy się akceptowania stanu w jakim się aktualnie znajdujemy oraz przyswojenia myśli oraz uczuć takimi, jakie są – bez ich oceniania. Pozwala to nam zwiększyć przestrzeń między bodźcem a reakcją, bardziej świadomie podejmować decyzję.

Uczymy się żyć tu i teraz i zgodnie z tym uczymy się stosowania uważności, w tym miejscu, w którym jesteśmy, w codziennym życiu. Poznajemy wiele nieformalnych praktyk, które ćwiczymy podczas zwykłych czynności, mycia zębów, jedzenia, chodzenia itd. Tak naprawdę każdą czynność można zacząć wykonywać uważnie.

Nie musimy czekać do końca kursu – od pierwszego tygodnia zaczynami małymi krokami stosować uważność w codziennym życiu.

Tematy kolejnych spotkań


  • Sesja 1 Zacznij tu i teraz
  • Sesja 2 Ciało jest zawsze tu i teraz
  • Sesja 3 Wprowadzenie do oparcia uważności
  • Sesja 4 Praca z rozproszeniem
  • Sesja 5 Badanie nurtu
  • Sesja 6 Badanie postawy Obserwatora
  • Dzień praktyki
  • Sesja 7 Akceptacja i współczucie dla siebie
  • Sesja 8 Życie oparte na uważności
  • Sesja 9 Twoje dalsze życie

Pozytywne skutki praktyki uważności


 • Spada poziom lęku, niepokoju, stresu, wyczerpania
 • Rozwijamy inteligencję emocjonalną
 • Zmniejsza się podatność na depresję
 • Usprawniają się procesy zapamiętywania i uczenia się
 • Zwiększa się umiejętność koncentracji
 • Zmniejszeniu ulega poziom odczuwanego bólu
 • Poprawia się jakość snu i obniża się bezsenność
 • Poprawia się nastrój i jakość życia
 • Zmniejsza się poziom hormonów stresu we krwi, obniża ciśnienie i ryzyka rozwoju chorób układu krążenia

Prowadząca


Dorota Piasecka – nauczycielka – trenerka kursów życia w oparciu o uważność MBLC (Mindfulness Based Living Course), certyfikowany przez Mindfulness Association oraz trenerka Compassion CBLC, więcej informacji o mnie na stronie https://uwazalnia.pl/o-mnie-mindfulness-mblc/

Inwestycja

od  1 090 do 1 190 zł w zależności od kursu i terminu rejestracji
Cena obejmuje 9spotkań, Dzień Uważności, dodatkowe spotkanie podsumowujące, konsultację oraz nagrania, podręcznik i certyfikat ukończenia kursu.

Niższe ceny przy wczesnej rejestracji, możliwość rozłożenia płatności na dogodne raty.

Jeśli cena jest jedyną przeszkodą do wzięcia udziału w kursie skontaktuj się ze mną, poszukamy rozwiązania

Zapisy

Jeśli jesteś zainteresowana/ny możesz umówić na bezpłatną konsultację telefonicznie lub w formie wideokonferencji dzwoniąc 609038627 lub wysyłając wiadomość mailową  lub formularz

*Wysłanie formularza nie zobowiązuje do uczestnictwa. Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktuję się z Tobą, aby skonsultować Twój udział w kursie i odpowiedzieć na pytania

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 200 zł.

Jeśli cena jest jedyną przeszkodą do wzięcia udziału w kursie skontaktuj się ze mną.
Jeżeli jesteś zainteresowany kursem ale nie pasują Ci podane terminy, także proszę o kontakt.

Bezpłatna konsultacja

Porozmawiajmy o treningu

Opinie uczestników


“Kurs istotnie wspiera w dbaniu o swoją równowagę i dobry stan w codziennym życiu. Codzienne praktyki – na tyle krótkie, że możliwe do wplecenia nawet w intensywne życie, wpływają znacząco na nasz ogólny stan. Potrafimy łatwiej akceptować i przyjmować to, co niewygodne, a też bardziej dostrzegać drobiazgi, które nam służą. Wydłuża nam się czas między bodźcem a reakcję -mamy przestrzeń na podjęcie decyzji. Polecam wszystkim, ale szczególnie rodzicom małych dzieci:) Świetny sposób na zadbanie o siebie, z korzyścią również dla bliskich.” 
“Nie zapomnę rodzynki – banalne, a jednak naprawdę zmieniło mój sposób patrzenia na świat, skłoniło do przemyśleń i mam wrażenie, że w tym naprawdę tkwi tajemnica szczęścia :)”
“Z przyjemnością uczestniczyłam w kursie, był to dla mnie mile spędzony czas, dający możliwość wyciszenia, odprężenia i nauki uważnego spoglądania na otoczenie i na siebie oraz umiejętności radzenia sobie ze stresującym tempem życia.”
„Ten kurs uczy jak uważnie, stawiać kroki w podróży życia i zamierzam z tą wiedzą kroczyć. Dziękuję Dorota za cudowną przygodę. 🙏♥️”
Co zabieram z kursu:
☑ “to, że warto się zatrzymać i cieszyć chwilą”
☑”postawę, większą uważność w codzienności na potrzeby swoje i innych”
☑”Życzliwość dla siebie. Mam nadzieję, że zostanie we mnie przekonanie, że można pozwalać sobie nawet na niewygodne myśli, nie ma ich co blokować, lepiej obserwować”
☑”Praktyka RAIN pozwoliła mi na zrozumienie własnych emocji”
☑”inne postrzeganie siebie i otoczenia, co chcę dalej kontyuować bo poprawia moje relacje i akceptację siebie”
☑”doświadczenie głębokiego spokoju, wyłączania autopiliota, narzędzia do budowania i odzyskiwania równowagi w życiu”

Najbliższe kursy MBLC


Więcej informacji o uważności, badaniach, faktach i mitach znajdziesz na moim blogu: