Zabieganym, zestresowanym, pomagam w znalezieniu spokoju i harmonii poprzez ośmiotygodniowy program uważności i redukcji stresu

Dorota Piasecka certyfikowana nauczycielka Mindfulness MBLC

Chcesz aby stres mniej na Ciebie wpływał, brak Ci koncentracji, a może chcesz zwolnić, bo masz wrażenie, że życie pędzi i przecieka Ci przez palce – to może być trening dla Ciebie!

Bezpłatna konsultacja

Porozmawiajmy o treningu

Uważalnia mindfulness Kurs mindfulness MBLC on-line – terminy

kurs mindfulness on-line MBLC poranny

rozpoczęcie 22 września
Uważalnia mindfulnesswtorki w godzinach: 07:15-09:15
Uważalnia mindfulnesslokalizacja: z Twojego domu, wirtualna sala – spotkania wideokonferencje Zoom

Jeśli szukasz kameralnego treningu uważności, w ciepłej i życzliwej atmosferze – zapraszam serdecznie do rozmowy, sprawdzimy czy to trening dla Ciebie

kurs mindfulness on-line MBLC wieczorny

rozpoczęcie 27 września
Uważalnia mindfulnessniedziele w godzinach: 19:00-21:00
Uważalnia mindfulnesslokalizacja: z Twojego domu, wirtualna sala – spotkania wideokonferencje Zoom

Zapraszam do indywidualnej rozmowy, która może Ci pomóc podjąć decyzję, czy trening uważności to coś dla Ciebie 💝  zobacz jak działa praktyka uważności, porozmawiaj indywidualnie, poznajmy się

 Uważalnia mindfulness Informacje organizacyjne

Kurs MBLC obejmuje osiem spotkań i spotkanie wprowadzające (zerowe). Spotykamy się w grupie raz w tygodniu na dwie godziny w ustalonych godzinach.  Proponuję Ci trening uważności,  mindfulness on-line –  spotkania na żywo bez wychodzenia z domu. Jako miejsce spotkań posłuży nam platforma do wideokonferencji Zoom. Po spotkaniu uczestnicy otrzymują nagrane przez prowadzącą ćwiczenia do wykonywania w domu. Praca z własna pomiędzy spotkaniami (min 30 min. dziennie) jest bardzo ważna w odpowiednim treningu uważności.

W środku kursu uwzględniony jest Dzień Uważności, sześciogodzinne spotkanie w niedzielę. 

Całość zamyka dwugodzinne spotkanie podsumowujące miesiąc po zakończeniu. W sumie, daje to 22 godziny szkolenia głównego i dodatkowe godziny uzupełniające po kursie. Uczestnicy oprócz nagrań otrzymują również podręcznik, ale kurs ma charakter doświadczalny i podręcznik służy przede wszystkim jako późniejsze źródło odświeżenia informacji. Osoby, które ukończą kurs otrzymują certyfikat – warunkiem ukończenia kursu jest udział w spotkaniach (istnieje możliwość odrobienia pojedynczych nieobecności po uzgodnieniu z prowadzącą.

Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących oraz tych, które chcą wzmocnić praktykę uważności, nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie medytacyjne.

Nowa, wirtualna przestrzeń w której odbędzie się kurs mindfulness on-line MBLC wymaga komputera z dostępem do internetu, kamerką i mikrofonem, tak aby móc czynnie uczestniczyć w spotkaniach. Zachowane zostaną wszystkie wymagania z formy kursów stacjonarnych, możliwość dzielenia się doświadczeniem, udział w praktykach na żywo itd. Kurs odbywa się realnie – wirtualne jest tylko miejsce, nie jest to zbiór nagrań czy materiał e-lerningowy.

Uważalnia mindfulness Tematy spotkań

 • 1 tydzień – Co to jest mindfulness i po co praktykować? Zacznij w miejscu, w którym jesteś
 • 2 tydzień – Ciało jako miejsce bycia obecnym
 • 3 tydzień – Wprowadzenie podpory uważności
 • 4  tydzień – Praca z rozkojarzeniem
 • 5 tydzień – Badanie strumienia myśli
 • Dzień praktyki
 • 6 tydzień – Postawa obserwatora
 • 7 tydzień – Samoakceptacja
 • 8 tydzień – Życie w oparciu o uważność. Podsumowanie – reszta życia

 Uważalnia mindfulnessCo robimy na spotkaniach?

W treningu uważności mindfulness posługujemy się zestawem technik rozwijających poczucie świadomego ciała i umysłu. Stosujemy tzw. praktyki formalne, czyli medytacje uważności.

Nie musimy siedzieć w pozycji lotosu ;-), można siedzieć na krześle lub na poduszce – wystarczy wyprostowana, wygodna postawa. Część ćwiczeń wykonujemy leżąc, a część to bardzo delikatny ruch. Każde ćwiczenie jest omawiane i prowadzone przez nauczyciela, wystarczy podążać za wskazówkami.

Medytacje uważności są świeckie, bazują na wiedzy psychologicznej uczą uspokajać umysł, obserwować wszystko to co się pojawia, pracować z różnymi oparciami dla uwagi. Uczymy się przechodzenia z trybu działania w tryb bycia, tak aby choć na chwilę wyłączyć tryb autopilota otwierając się na to co w nas i wokół nas.

Drugim elementem treningu jest rozwijanie naszej postawy, otwartej i życzliwej, zaczynając od życzliwości dla samego siebie. Uczymy się akceptowania stanu w jakim się aktualnie znajdujemy oraz przyswojenia myśli oraz uczuć takimi, jakie są – bez ich oceniania. Pozwala to nam zwiększyć przestrzeń między bodźcem a reakcją, bardziej świadomie podejmować decyzję.

Słowem – uczymy się żyć tu i teraz i zgodnie z tym uczymy się stosowania uważności, w tym miejscu, w którym jesteśmy, w codziennym życiu. Poznajemy tzw. techniki nieformalne, które wykonujemy podczas zwykłych czynności, mycia zębów, jedzenia, chodzenia itd.

  Uważalnia mindfulness Co daje udział w treningu?

Tak jak możemy ćwiczyć mięśnie ciała, tak też możemy ćwiczyć swój umysł. Trening uważnosci przyczynia się do pozytywnych zmian w strukturach i aktywności naszego mózgu (neuroplastyczność mózgu).

Potwierdzone zostało badaniami, że dzięki kursowi medytacji uważności wzrasta samoświadomość, samokontrola, uwaga i poziom empatii. Naukowo udowodniono, że praktyka mindfulness wpływa dobroczynnie na nasz umysł samopoczucie, emocje i zdrowie.

 Uważalnia mindfulness Co mówią absolwenci?

 •  “to, że warto się zatrzymać i cieszyć chwilą”
 • ”postawę, większą uważność w codzienności na potrzeby swoje i innych”
 • ”Życzliwość dla siebie. Mam nadzieję, że zostanie we mnie przekonanie, że można pozwalać sobie nawet na niewygodne myśli, nie ma ich co blokować, lepiej obserwować”
 • ”Praktyka RAIN pozwoliła mi na zrozumienie własnych emocji”
 • ”inne postrzeganie siebie i otoczenia, co chcę dalej kontynuować bo poprawia moje relacje i akceptację siebie”
 • ”doświadczenie głębokiego spokoju, wyłączania autopilota, narzędzia do budowania i odzyskiwania równowagi w życiu”

Uważalnia mindfulness Inwestycja

Cena kursu online 1050 zł – rabat 100 zł przy wczesnej rejestracji na kurs

Cena obejmuje osiem spotkań kursu, Dzień Uważności on-line, dodatkowe spotkanie podsumowujące, konsultacje indywidualne oraz nagrania do pracy własnej, podręcznik i certyfikat ukończenia kursu MBLC Mindfulness Association.

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 200 zł.
Jeśli cena jest jedyną przeszkodą do wzięcia udziału w kursie skontaktuj się ze mną.
Jeżeli jesteś zainteresowany kursem ale nie pasują Ci podane terminy, także proszę o kontakt

Uważalnia mindfulness Jak się zapisać?

Przed zapisaniem się na kurs zapraszam na indywidualną konsultację. Pomoże to podjąć decyzję o udziale w kursie i zapewni Ci optymalne warunki uczestnictwa

Możesz zgłosić wstępną deklarację udziału lub zadać pytania odnośnie kursu telefonicznie 609038627 pisząc wiadomość na adres.

Uważalnia mindfulness Prowadząca

Dorota Piasecka – nauczycielka – trener kursów życia w oparciu o uważność MBLC (Mindfulness Based Living Course), certyfikowany przez Mindfulness Association więcej informacji o mnie na stronie

Certyfikowany nauczyciel mindulness MBLCDorota Piasecka Uważalnia

więcej informacji o metodzie

WIĘCEJ O METODZIE MBLC, ADRESATACH, KORZYŚCIACH Z KURSU PRZECZYTASZ  TUTAJ KURSY MBLC