Zabieganym, zestresowanym, pomagam w znalezieniu spokoju i harmonii poprzez ośmiotygodniowy program uważności, życzliwości i redukcji stresu – kurs mindfulness online
Dorota Piasecka certyfikowana nauczycielka Mindfulness MBLC

Chcesz zredukować stres, może w głowie masz natłok myśli i brak Ci koncentracji, a może chcesz zwolnić, bo masz wrażenie, że życie pędzi i przecieka Ci przez palce, chcesz zadbać o siebie z życzliwością – to trening uważności i kurs mindfulness online może być dla Ciebie!

Chętnie porozmawiam o Twoich oczekiwaniach i potrzebach, sprawdzimy jak mindfulness może Ci pomóc i czy kurs życia opartego na uważności 8 tyg kurs mindfulness MBLC (Mindfulnes Based Living Course) to trening dla Ciebie, możesz zadzwonić 609038627 napisać wiadomość lub zarezerwować termin.
Konsultacja jest bezpłatna – zapraszam do kontaktu.

Bezpłatna konsultacja

Porozmawiajmy jakie korzyści może dać Ci trening mindfulness

  Kurs minfulness online

Kurs życia opartego na uważności – 8 tygodniowy kurs mindfulness MBLC

8 grupowych spotkań kursu online, kameralna grupa, praca własna w domu, wsparcie certyfikowanej trenerki metody MBLC, podręcznik, nagrania, certyfikat ukończenia

Spotkania – kurs mindfulness online obejmuje osiem spotkań w grupie raz w tygodniu, każde trwa dwie godziny.  Miejsce to platforma do wideokonferencji Zoom, tak więc trening uważności odbywa się bez wychodzenia z domu, ale spotykamy się na żywo.
Kurs odbywa się realnie – wirtualne jest tylko miejsce, nie jest to zbiór nagrań czy materiał e-lerningowy. Spotkania nie są nagrywane.
Podczas spotkań omawiamy kolejne tematy kursu mindfulness, każde spotkanie zawiera prowadzone medytacje uważności, interaktywną pracę w grupie, teorię, ćwiczenia, omawianie doświadczeń. W środku kursu odbywa się Dzień Uważności, sześciogodzinne spotkanie w weekend, pogłębiające efekty treningu.

Kameralna grupa – limit miejsc do 9 osób, co zapewnia komfort pracy, wsparcie grupy i trenera .
Kurs mindfulness on-line życia opartego na uważności – MBLC wymaga komputera z dostępem do internetu, kamerką i mikrofonem, tak aby móc czynnie uczestniczyć w spotkaniach. Zachowane są wszystkie wymagania z formy kursów stacjonarnych, możliwość dzielenia się doświadczeniem, udział w praktykach na żywo itd.

Praca własna w domu otrzymasz nagrane przez prowadzącą ćwiczenia do wykonywania w domu oraz zestaw wskazówek, inspiracji do wprowadzania uważności do codziennego życia. Praca z własna pomiędzy spotkaniami (min 30 min. dziennie) jest bardzo ważna w uzyskaniu efektów.

Wsparcie certyfikowanej trenerki mindfulness MBLC – nie tylko podczas zajęć, ale także wsparcie pomiędzy spotkaniami i w praktyce domowej. Po kursie możliwość kontynuowania praktyki mindfulness podczas spotkań dla absolwentów i w zamkniętej grupie Absolwenci oraz uczestnictwa w drugim etapie 9 tygodniowym kursie compassion CBLC.

Materiały: nagrania medytracji uważności – pakiet praktycznych narzędzi do stosowania na co dzień, podręcznik książka opracowany przez Mindfulness Association

Certyfikat – całość zamyka certyfikat ukończenia 8 tygodniowego kursu życia opartego na uważności – MBLC wydany przez nauczyciela certyfikowanego przez Mindfulness Association potwierdzający osobistą praktykę mindfulness i udział w kursie uważności – warunkiem ukończenia kursu jest udział w spotkaniach.

Kurs mindfulness online 8 tyg kurs życia opartego na uważności – MBLC

do grupy wiosennej  wieczornej 2024 – poniedziałki od 15 kwietnia (sesja wprowadzająca) w godz. 19-21 zapisy na kurs
do grupy wiosennej porannej 2024 – czwartki od 25 kwietnia w godz. 9:00-11:00 zapisy na kurs 

oddzwonię, aby omówić szczegóły udziału i odpowiedzieć na Twoje pytania

Jesteś rodzicem – sprawdź też kurs rodzicielstwo z uważnością i współczuciem MCP

Zapraszam do indywidualnej rozmowy, która może Ci pomóc podjąć decyzję, czy trening uważności to coś dla Ciebie 💝  zobacz jak działa praktyka uważności, jak może pomóc radzić sobie ze stresem, trudnościami, porozmawiajmy, poznajmy się. Możemy poszukać innych terminów lub pracować indywidualnie.

Tematy spotkań kursu życia opartego na uważności – 8 tygodniowy mindfulness MBLC

Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących oraz tych, które chcą wzmocnić praktykę uważności, nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie medytacyjne.

 • Sesja 1 Zacznij tu i teraz
 • Sesja 2 Ciało jest zawsze tu i teraz
 • Sesja 3 Wprowadzenie do oparcia uważności
 • Sesja 4 Praca z rozproszeniem
 • Sesja 5 Badanie nurtu
 • Sesja 6 Badanie postawy Obserwatora
 • Dzień praktyki
 • Sesja 7 Akceptacja i współczucie dla siebie
 • Sesja 8 Życie oparte na uważności
 • Sesja 9 Twoje dalsze życie

 Na czym polega trening uważności MBLC?

W treningu uważności mindfulness posługujemy się zestawem technik rozwijających poczucie świadomego ciała i umysłu, Główną techniką są prowadzone medytacje uważności.

Medytacje uważności są świeckie, bazują na wiedzy psychologicznej. Bazując na tej wiedzy i na neurobiologii uczymy się ja może działać redukcja stresu oparta na uważności, jak uspokajać umysł i wychodzić z kołowrotka myśli, obserwować wszystko to co się pojawia, pracować z różnymi oparciami dla uwagi.
Uczymy się przechodzenia z trybu działania w tryb bycia, co pozwala wyłączyć tryb “autopilota” w głowie, otwierając się na to co w nas i wokół nas. Przez to zdobywamy więcej odporności psychicznej.
Zamiast reagować imulsywnie uczymy się odpowiadać świadomie na tym polega także redukcja stresu oparta na uważności. Lepiej radzimy sobie z trudnymi emocjami oraz gonitwą myśli.

Medytacja uważności nie wymaga siedzenia w pozycji lotosu ;-), można siedzieć na krześle lub na poduszce – wystarczy wyprostowana, wygodna postawa. Część medytacji wykonujemy leżąc, a część to bardzo delikatny ruch. Każde ćwiczenie jest omawiane i prowadzone przez nauczyciela, wystarczy podążać za wskazówkami.

Drugim elementem treningu jest rozwijanie naszej postawy, otwartej i życzliwej, zaczynając od życzliwości dla samego siebie.
Uczymy się akceptowania stanu w jakim się aktualnie znajdujemy oraz przyswojenia myśli oraz uczuć takimi, jakie są – bez ich oceniania. Pozwala to nam zwiększyć przestrzeń między bodźcem a reakcją, możemy zauważyć, nawyki umysłu i schematy reakcji, np na stres, gniew, smutek. Zmiejszyć samokrytycyzm.

Podczas kursu uczymy się żyć tu i teraz, stosowania uważności, w tym miejscu, w którym jesteśmy, w codziennym życiu. Poznajemy tzw. techniki nieformalne, które wykonujemy podczas zwykłych czynności, mycia zębów, jedzenia, chodzenia itd.

   Co daje udział w kursie mindfulness?

Tak jak możemy ćwiczyć mięśnie ciała, tak też możemy ćwiczyć swój umysł. Trening uważnosci przyczynia się do pozytywnych zmian w strukturach i aktywności naszego mózgu (neuroplastyczność mózgu).

Potwierdzone zostało badaniami, że dzięki kursowi mindfulness, medytacji uważności wzrasta: samoświadomość, samokontrola, uwaga i poziom empatii, natępuje redukcja stresu oparta na uważności,
Naukowo udowodniono, że praktyka mindfulness wpływa pozytywnie na nasz umysł samopoczucie, emocje i zdrowie, pomagajac lepiej radzić sobie ze stresem, brakiem koncentracji, trudnymi emocjami.

Kurs rozwija własne doświadczenie uważności, nie upoważnia do prowadzenia zajęć czy szkolenia innych osób. Szkolenia przyszłych nauczycieli metody MBLC prowadzi wyłącznie Mindfulness Association Polska

 Co mówią absolwenci kursu życia opartego na uważności – 8 tyg kurs mindfulness MBLC?

 •  “to, że warto się zatrzymać i cieszyć chwilą”
 • ”postawę, większą uważność w codzienności na potrzeby swoje i innych”
 • ”Życzliwość dla siebie. Mam nadzieję, że zostanie we mnie przekonanie, że można pozwalać sobie nawet na niewygodne myśli, nie ma ich co blokować, lepiej obserwować”
 • ”Praktyka RAIN pozwoliła mi na zrozumienie własnych emocji”
 • ”inne postrzeganie siebie i otoczenia, co chcę dalej kontynuować bo poprawia moje relacje i akceptację siebie”
 • ”doświadczenie głębokiego spokoju, wyłączania autopilota, narzędzia do budowania i odzyskiwania równowagi w życiu”
 • ” Tak, odkryłam, że taka chwila dla siebie – zadbanie o siebie jest już dla mnie niezbędne do szczęśliwego i świadomego życia “

 Czy absolwenci polecają kurs mindfulness online?

🔅 Zdecydowanie polecam. Poza oczywistym rozwijaniem uważności, która jest moim zdaniem kluczem do nie poddawania się swoim codziennym automatyzmom, kurs pozwala na spojrzenie na samego siebie oraz swoje myśli czy zachowania z postawą łagodności, zaufania i brakiem oceny, którą tak często sobie “fundujemy”.

🔅 Tak, kurs pozwala zauważyć wiele rzeczy wokół nas.
Pozwala zwolnić w życiu, być bardziej życzliwym dla siebie i innych, wrócić do korzeni. Daje naturalne narzędzia żeby poprawić sobie komfort życia. Miła prowadząca, ma pogodną, kojącą barwę głosu.

🔅 Tak, ponieważ uczy radzenia sobie ze stresem w dzisiejszych zagonionych czasach

🔅 Tak, Oczywiście, każdemu, kto potrzebuje poczuć się pewniej, bezpieczniej, spokojniej, kto szuka rozwoju i spotkania ze sobą

🔅 Tak, na pewno. Kurs to cudowna droga z powierzchownego chaosu w głąb siebie, by zwolnić i usłyszeć swój wewnętrzny głos.

Inwestycja

Cena kursu Życia opartego na uważności 8 tyg kursu mindfulness online 1 190 zł – rabat 100 zł przy wczesnej rejestracji na kurs

Cena obejmuje osiem spotkań kursu, Dzień Uważności online, dodatkowe spotkanie podsumowujące, konsultacje indywidualne oraz nagrania do pracy własnej, podręcznik – książkę Kurs życia opartego na uważności i certyfikat ukończenia 8 tygodniowego kursu MBLC opracowanego przez Mindfulness Association.

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł.
Jeśli cena jest jedyną przeszkodą do wzięcia udziału w kursie skontaktuj się ze mną.
Jeżeli jesteś zainteresowany kursem ale nie pasują Ci podane terminy, także proszę o kontakt

Jak się zapisać na kurs? Indywidualna rozmowa

Przed zapisaniem się na kurs mindfulness online zapraszam na indywidualną konsultację. Pomoże to podjąć decyzję o udziale w kursie i zapewni Ci optymalne warunki uczestnictwa. Omówimy wskazania i przeciwskazania, sprawdzimy czy to trening dla Ciebie.

Dorota Piasecka certyfikowana nauczycielka Mindfulness MBLC
kurs mindfulness onlineMożesz zgłosić wstępną deklarację udziału lub zadać pytania odnośnie kursu telefonicznie 609038627 pisząc wiadomość na adres.

Certyfikowana trenerka mindfulness

Dorota Piasecka – nauczycielka – trenerka 8 tyg. kursów życia w oparciu o uważność MBLC (Mindfulness Based Living Course), certyfikowana przez Mindfulness Association, trenerka metody Compassion CBLC a także uważności dla młodzieży MBLC-YA, tutorka w Mindfulness Association, superwizorka, uważność wpisała się w moje codzienne życie i wniosła pozytywne zmiany, dlatego dzielę się tym z innymi.
 więcej informacji o mnie na stronie

więcej informacji o metodzie mindfulness

WIĘCEJ O METODZIE MBLC, ADRESATACH, KORZYŚCIACH Z KURSU PRZECZYTASZ  TUTAJ KURSY MBLC