Zabieganym, zestresowanym, pomagam w znalezieniu spokoju i harmonii poprzez ośmiotygodniowy program uważności, życzliwości i redukcji stresu – kurs mindfulness online

Dorota Piasecka certyfikowana nauczycielka Mindfulness MBLC

Chcesz, zredukować stres, brak Ci koncentracji, a może chcesz zwolnić, bo masz wrażenie, że życie pędzi i przecieka Ci przez palce, chcesz zadbać o siebie z życzliwością – to może być trening dla Ciebie!

Chętnie porozmawiam o Twoich oczekiwaniach i potrzebach, sprawdzimy jak mindfulness może Ci pomóc, czy to trening dla Ciebie, zadzwoń 609038627 napisz wiadomość.
Konsultacja jest bezpłatna

Bezpłatna konsultacja

Porozmawiajmy jakie korzyści może dać Ci trening mindfulness

  Kursy minfulness online

8 grupowych spotkań kursu online, kameralna grupa, praca własna w domu, wsparcie certyfikowanej trenerki metody MBLC, podręcznik, nagrania, certyfikat

Spotkania – kurs obejmuje osiem spotkań w grupie raz w tygodniu, każde trwa dwie godziny.  Miejsce to platforma do wideokonferencji Zoom, tak więc trening uważności odbywa się bez wychodzenia z domu, ale spotykamy się na żywo.
Kurs odbywa się realnie – wirtualne jest tylko miejsce, nie jest to zbiór nagrań czy materiał e-lerningowy. Spotkania nie są nagrywane.
Podczas spotkań omawiamy kolejne tematy kursu mindfulness, każde to prowadzone medytacje uważności, interaktywna praca w grupie, teoria, ćwiczenia, omawianie doświadczeń. W środku kursu odbywa się Dzień Uważności, sześciogodzinne spotkanie w weekend, pogłębiające efekty treningu.

Kameralna grupa – limit miejsc do 8 osób, co zapewnia komfort pracy, wsparcie grupy i trenera .
Certyfikowany kurs mindfulness on-line wymaga komputera z dostępem do internetu, kamerką i mikrofonem, tak aby móc czynnie uczestniczyć w spotkaniach. Zachowane są wszystkie wymagania z formy kursów stacjonarnych, możliwość dzielenia się doświadczeniem, udział w praktykach na żywo itd.

Praca własna w domu otrzymasz nagrane przez prowadzącą ćwiczenia do wykonywania w domu oraz zestaw wskazówek, inspiracji do wprowadzania uważności do codziennego życia. Praca z własna pomiędzy spotkaniami (min 30 min. dziennie) jest bardzo ważna w uzyskaniu efektów treningu.

Wsparcie certyfikowanej trenerki mindfulness – nie tylko podczas zajęć, ale także wsparcie pomiędzy spotkaniami i w praktyce domowej. Po kursie możliwość kontynuowania praktyki mindfulness podczas spotkań dla absolwentów i w zamkniętej grupie Absolwenci.

Materiały: nagrania medytracji uważności – pakiet praktycznych narzędzi do stosowania na co dzień, podręcznik opracowany przez Mindfulness Association

Certyfikat – całość zamyka certyfikat wydany przez Mindfulness Association potwierdzający osobistą praktykę mindfulness i udział w kursie uważności – warunkiem ukończenia kursu jest udział w spotkaniach.

Kurs mindfulness MBLC online – terminy

jesienny kurs mindfulness oline MBLC poranny

rozpoczęcie – kameralna grupa
  wtorki 09:00-11:00 zapisy

jesienny kurs mindfulness oline MBLC – wieczorny

rozpoczęcie 9 listopada – kameralna grupa
  wtorki 18:00-20:00

Zapraszam do indywidualnej rozmowy, która może Ci pomóc podjąć decyzję, czy trening uważności to coś dla Ciebie 💝  zobacz jak działa praktyka uważności, jak może pomóc radzić sobie ze stresem, trudnościami, porozmawiajmy, poznajmy się. Możemy poszukać innych terminów lub pracować indywidualnie.

Tematy spotkań kursu mindfulness MBLC

Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących oraz tych, które chcą wzmocnić praktykę uważności, nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie medytacyjne.

 • 1 tydzień – Co to jest mindfulness i po co praktykować? Zacznij w miejscu, w którym jesteś
 • 2 tydzień – Ciało jako miejsce bycia obecnym
 • 3 tydzień – Wprowadzenie oparcia uważności
 • 4  tydzień – Praca z rozkojarzeniem
 • 5 tydzień – Badanie strumienia myśli
 • Dzień praktyki
 • 6 tydzień – Postawa obserwatora
 • 7 tydzień – Samoakceptacja
 • 8 tydzień – Życie w oparciu o uważność. Podsumowanie – reszta życia

 Na czym polega trening uważności?

W treningu uważności mindfulness posługujemy się zestawem technik rozwijających poczucie świadomego ciała i umysłu. Główną techniką są prowadzone medytacje uważności.

Medytacje uważności są świeckie, bazują na wiedzy psychologicznej. Bazując na tej wiedzy i na neurobiologii uczymy się jak uspokajać umysł, obserwować wszystko to co się pojawia, pracować z różnymi oparciami dla uwagi. Uczymy się przechodzenia z trybu działania w tryb bycia, co pozwala wyłączyć tryb “autopilota” w głowie, otwierając się na to co w nas i wokół nas. Przez to zdobywamy więcej odporności psychicznej i lepiej radzimy sobie ze stresem, trudnymi emocjami, gonitwą myśli.

Medytacja uważności nie wymaga siedzenia w pozycji lotosu ;-), można siedzieć na krześle lub na poduszce – wystarczy wyprostowana, wygodna postawa. Część medytacji wykonujemy leżąc, a część to bardzo delikatny ruch. Każde ćwiczenie jest omawiane i prowadzone przez nauczyciela, wystarczy podążać za wskazówkami.

Drugim elementem treningu jest rozwijanie naszej postawy, otwartej i życzliwej, zaczynając od życzliwości dla samego siebie. Uczymy się akceptowania stanu w jakim się aktualnie znajdujemy oraz przyswojenia myśli oraz uczuć takimi, jakie są – bez ich oceniania. Pozwala to nam zwiększyć przestrzeń między bodźcem a reakcją, możemy zauważyć, nawyki umysłu i schematy reakcji, np na stres, gniew, smutek. Zmiejszyć samokrytycyzm.

Podczas kursu uczymy się żyć tu i teraz, stosowania uważności, w tym miejscu, w którym jesteśmy, w codziennym życiu. Poznajemy tzw. techniki nieformalne, które wykonujemy podczas zwykłych czynności, mycia zębów, jedzenia, chodzenia itd.

   Co daje udział w kursie mindfulness?

Tak jak możemy ćwiczyć mięśnie ciała, tak też możemy ćwiczyć swój umysł. Trening uważnosci przyczynia się do pozytywnych zmian w strukturach i aktywności naszego mózgu (neuroplastyczność mózgu).

Potwierdzone zostało badaniami, że dzięki kursowi mindfulness, medytacji uważności wzrasta: samoświadomość, samokontrola, uwaga i poziom empatii.
Naukowo udowodniono, że praktyka mindfulness wpływa pozytywnie na nasz umysł samopoczucie, emocje i zdrowie, pomagajac lepiej radzić sobie ze stresem, brakiem koncentracji, trudnymi emocjami.

 Co mówią absolwenci kursu MBLC?

 •  “to, że warto się zatrzymać i cieszyć chwilą”
 • ”postawę, większą uważność w codzienności na potrzeby swoje i innych”
 • ”Życzliwość dla siebie. Mam nadzieję, że zostanie we mnie przekonanie, że można pozwalać sobie nawet na niewygodne myśli, nie ma ich co blokować, lepiej obserwować”
 • ”Praktyka RAIN pozwoliła mi na zrozumienie własnych emocji”
 • ”inne postrzeganie siebie i otoczenia, co chcę dalej kontynuować bo poprawia moje relacje i akceptację siebie”
 • ”doświadczenie głębokiego spokoju, wyłączania autopilota, narzędzia do budowania i odzyskiwania równowagi w życiu”
 • ” Tak, odkryłam, że taka chwila dla siebie – zadbanie o siebie jest już dla mnie niezbędne do szczęśliwego i świadomego życia “

Inwestycja

Cena kursu mindfulness online 1 050 zł – rabat 100 zł przy wczesnej rejestracji na kurs

Cena obejmuje osiem spotkań kursu, Dzień Uważności online, dodatkowe spotkanie podsumowujące, konsultacje indywidualne oraz nagrania do pracy własnej, podręcznik i certyfikat ukończenia kursu MBLC Mindfulness Association.

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 200 zł.
Jeśli cena jest jedyną przeszkodą do wzięcia udziału w kursie skontaktuj się ze mną.
Jeżeli jesteś zainteresowany kursem ale nie pasują Ci podane terminy, także proszę o kontakt

Jak się zapisać na kurs? Indywidualna rozmowa

Przed zapisaniem się na kurs mindfulness online zapraszam na indywidualną konsultację. Pomoże to podjąć decyzję o udziale w kursie i zapewni Ci optymalne warunki uczestnictwa. Omówimy wskazania i przeciwskazania, sprawdzimy czy to trening dla Ciebie.

Możesz zgłosić wstępną deklarację udziału lub zadać pytania odnośnie kursu telefonicznie 609038627 pisząc wiadomość na adres.

Certyfikowana trenerka mindfulness

Dorota Piasecka – nauczycielka – trenerka kursów życia w oparciu o uważność MBLC (Mindfulness Based Living Course), certyfikowana przez Mindfulness Association, trenerka metody Compassion CBLC, uważność wpisała się w moje codzienne życie i wniosła pozytywne zmiany, dlatego dzielę się tym z innymi.
 więcej informacji o mnie na stronie

więcej informacji o metodzie mindfulness

WIĘCEJ O METODZIE MBLC, ADRESATACH, KORZYŚCIACH Z KURSU PRZECZYTASZ  TUTAJ KURSY MBLC