Czym jest uważność i czy trudno zaprosić ją do codziennego życia?

Czym jest uważność i czy naprawdę tak trudno ją zaprosić do codziennego życia? 
 
“Większość osób sądzi, że uważność to coś, co muszą wcisnąć w terminarz przeładowany obowiązkami związanymi z pracą, wychowaniem dzieci i prowadzeniem domu. Tak naprawdę, wpisanie praktyki uważności na stałe w swoje życie przypomina bardziej zabawę w łączenie kropek lub kolorowankę.”
 
🗝 Te słowa dr Jan Chozen Bays pięknie oddają to o co najbardziej chodzi w treningu mindfulness MBLC. Nie chodzi o odhaczenie zadania, kolejny obowiązek ale o nabycie praktycznej umiejętności i potem stosowanie jej w życiu. Dlatego Mindfulness Association nazywa ten kurs “Życiem w oparciu o Uważność”.
🗝 Oczywiście udział i trening wymaga wygospodarowania czasu na zajęcia i na praktykę w domu. Ale najważniejszą korzyścią jest odkrycie uważności i tego jak łatwo może być dostępna w codziennym życiu. Jak wpływa na nas samych, ale też jak rozprzestrzenia się na osoby, z którymi jesteśmy w relacjach.
 
🗝 Uczymy się między innymi świadomie wychodzić z trybu autopilota, automatycznego działania w tryb bycia.
Kropka po kropce dodajemy uważność do kolejnych czynności, relacji i odkrywamy nowe obrazy.
 
Zapraszam do wspólnego odkrywania uważności – także on-line.
 
🗝 Chcesz dowiedzieć się więcej, skonsultować swój udział w treningu uważności wyślij wiadomość, możesz też zadzwonić 609038637
 
 
 
 

Bezpłatna konsultacja

Porozmawiajmy czy to trening dla Ciebie