Jak dbać o siebie i jak w tym pomaga samowspółczucie

Inspirowane najnowszą książką Kristin Neff “Waleczne samowspółczucie” postanowiłyśmy stworzyć bezpieczną i wspierającą przestrzeń dla kobiet.
Właśnie nam kobietom potrzeba czasu na wewnętrzne rozkwitanie, zadbanie o swój dobrostan rozwijanie uważności i współczucia.
 
Tak bardzo potrzeba nam samowspółczucia ale też umiejętności dbania o siebie, stawiania granic. 
 
Samowspółczucie jest wartościowym podarunkiem dostępnym każdemu kto zechce otworzyć się przed samym sobą”
 
K. Neff
Odosobnienie medytacyjne to czas, który możemy sobie podarować, możemy niespiesznie obserwować jak doświadczenie się zmienia, płynie, jak to odczuwamy, bez żadnych oczekiwań, pozwalając sobie dać się prowadzić w praktyce i znajdując też czas na nic nie robienie.
 
 
Nasze odosobnienie medytacyjne jest świeckie, jest to odosobnienie mindfulness.
 
Podczas warsztatów, badając nasz umysł, pogłębiając świadomość ciała będziemy rozwijać życzliwość i współczucie w pierwszym rzędzie dla siebie, aby złagodzić nieco nasz wewnętrzny krytyczny głos – może mówiąc słowami mistrza Thich Nhat Hanha – będziemy szukać:
“wewnętrznej ciszy, która płynie z serca, a nie tylko z nieobecności mowy”.
 
 
Całość warsztatów – odosobnienie mindfulness wypełni praktyka uważności i współczucia z elementami uważnej komunikacji i dbania o dobrostan wg psychologii pozytywnej.
 
Praktyki medytacyjne w większości będą prowadzone przez nauczycielki.
 
Będziemy tworzyć warunki do naszego wewnętrznego rozkwitania, budowania wewnętrznych zasobów, odporności psychicznej, regeneracji.
 
Wyjazd odosobnienie medytacyjne adresujemy do kobiet z własną praktyką uważności, absolwentek kursów uważności w dowolnym podejściu lub z własną praktyką jogi czy medytacji jeśli jeszcze nie praktykujesz a czujesz się gotowa spróbować zapraszamy do rozmowy, będziesz mile widziana w naszym kręgu.
 
Kiedy: 16-19 czerwca, Pupki na Warmii
 
Zapraszamy Ewa Orłowska i Dorota Piasecka
 
You need to select a widget type before you’ll see anything here. 🙂