Uważalnia to przestrzeń do rozwijania uważności, rozwoju osobistego, szukania równowagi i spokoju. Może także do poznania nowych przyjaciół. Nazywam się Dorota Piasecka i jestem certyfikowaną nauczycielką/trenerem mindfulness MBLC, czyli Życia w Oparciu o Uważność w Mindfulness Association Polska.
Zapraszam Cię do wspólnej podróży w uważne życie.
Uważność, pełnia obecności to polski odpowiednik angielskiego słowa mindfulness.
Uważalnia – skąd taka nazwa?
Staropolskie słowo Uważalnia to: <<miejsce, pomieszczenie, z którego dokonuje się obserwacji, obserwatorium>> Źródło: Wielki Słownik Języka Polskiego pod red. W. Doroszewskiego
Jak się wiąże Uważalnia z Uważnością?
Uważność – mindfulness – to zauważanie tego, co się wydarza, wtedy kiedy się wydarza, bez oceniania. Aby zauważać, musimy zacząć obserwować, być świadomym, wyłączyć naszego autopilota. Choć przez chwilę znaleźć się ciałem i umysłem w jednym miejscu, dostrzegając bogactwo wrażeń, tego co nas otacza, ale też tego co dzieje się w nas samych. Słowem “być w tu i teraz”. Dlatego właśnie powstała uważalnia: przestrzeń do obserwowania siebie i rozwijania uważności.
Co znajdziesz w Uważalni?
Uważalnia oferuje szkolenia i spotkania mindfulness w kameralnych grupach, w ciepłej i życzliwej atmosferze. Różne lokalizacje. Zapraszam na certyfikowane 8 tygodniowe kursy MBLC, spotkania i warsztaty.
Ośmiotygodniowe kursy Mindfulness MBLC
- aktualnie zapraszam na kursy w formie spotkań na żywo przez Zoom, po zniesieniu obostrzeń kursy stacjonarne w Warszawie
Co daje praktyka uważności?
W treningu mindfulness MBLC posługujemy się zestawem technik rozwijających poczucie świadomego ciała i umysłu. Uczymy się akceptowania stanu w jakim się aktualnie znajdujemy oraz przyswojenia myśli oraz uczuć takimi, jakie są – bez ich oceniania. Słowem – uczymy się żyć tu i teraz.
Tak jak możemy ćwiczyć mięśnie ciała, tak też możemy ćwiczyć swój umysł, co przyczynia się do zmian w strukturach i aktywności naszego mózgu (neuroplastyczność mózgu).
Dzięki kursowi medytacji uważności wzrasta samoświadomość, samokontrola, uwaga i poziom empatii. Naukowo udowodniono, że praktyka mindfulness wpływa na dobroczynnie na nasz umysł samopoczucie, emocje i zdrowie.
Pozytywne skutki praktyki uważności:
- Spada poziom lęku, niepokoju, stresu, wyczerpania
- Rozwijamy inteligencję emocjonalną
- Zmniejsza się podatność na depresję
- Usprawniają się procesy zapamiętywania i uczenia się
- Zwiększa się umiejętność koncentracji
- Zmniejszeniu ulega poziom odczuwanego bólu
- Poprawia się nastrój i jakość życia
- Zmniejsza się poziom hormonów stresu we krwi, obniża ciśnienie i ryzyka rozwoju chorób układu krążenia
Zapraszam Cię także na mojego bloga, gdzie znajdziesz bieżące informacje o spotkaniach, kursach, inspiracje do praktyki oraz wpisy na temat uważności.
- Jesienne kursy mindfulness online poranny i wieczorny
- Jak to jest z tą uważnością – mindfulness
- Rodzicielstwo z uważnością i współczuciem – daj najlepszy prezent sobie i swojemu dziecku
- Kontynuacja treningu mindfulness – kurs życia opartego na współczuciu 8 tyg kurs compassion CBLC – październik 2024
- Uważność i życzliwość
Możesz również odwiedzić fanpage Uważalnia
Bądźmy w kontakcie!